SAUN JA BASSEIN

Kõue mõisa Tall-tõllakuuris asub hubane saun ja sisebassein. Sauna saab tellida ka snäkke ja jooke.

Sauna ja basseini kasutamise soovist palume teavitada meie mõisa perenaist vähemalt 1h enne sauna kasutamist.

VABAAJA TEGEVUSED

Kõue mõisa ringkäigud

Kõue mõis on väga eriline paik. Äärmiselt põneva ajaloo ja ainulaadse sisekujundusega mõisakompleksi tutvustavad mõisa enda giidid, juhatades külalised oma lugudega meeliülendavale ringkäigule katusealusest keldrini.

Kõue mõisa loodusretked

Põlise looduse süles asuvast Kõue mõisast algav loodusretk on ajalooga läbipõimunud. Rännak metsa ehk teisisõnu metsakümblus on nauditav igal aastaajal ja eriti tore on avastada loodusväärtusi koos kogenud juhendajaga. Meie kogemus näitab, et mingi salapärane fluidum kutsub siinsesse liigirohkesse metsa ikka ja jälle tagasi. Retk algab ja lõpeb Kõue mõisas ning selle kestvus on 1 tund. Soovitav grupi suurus kuni 20 inimest. Lisaks on võimalus tellida loodusretke lõpetuseks toitlustus ja saun. Korraldame ka öiseid rännakuid, vt. lisa allpool.

Jalgrattamatkad

Kõue mõis rendib külalistele jalgrattaid, millel on mugav mõisa ümbruskonda avastada. Täiuslik viis nautida loodust ja minna piknikule.

Laua- ja õuemängud

Kõue mõisas saab aega veeta erinevate laua- ja õuemängude seltsis. See on lihtne ja tore viis vabu hetki sisukaks muuta ja luua mõnus side kaasmängijatega.

Loodusmatkad

Eesti on loodusearmastajate unistuste maa. See on paik, kus maa kohtub merega, rabade vahele on lükitud noori metsasid, põlde, jõgesid ja järvi. Kohalike elanike jaoks on Eestis matkamine igapäevaelu loomulik osa: metsades ja rabades käiakse aastaringselt, korjatakse marju ja seeni ning telgitakse nii sõprade kui ka perega. Kõue mõisa ümbritsevad maastikud on suurepärased aja veetmiseks kaunis looduses.

Golf

Rae Golf asub Kõue mõisast vaid 32 km kaugusel, suunaga Tallinna poole. Rae Golfikeskuses on võimalik mängida golfi 18-rajalisel golfiväljakul või harjutada golfilööki erinevatel harjutusväljakutel. Lisaks on võimalus enda golfioskusi parandada nii alustajatel kui ka edasijõudnutel. Rae Golfi treenerid pakuvad nii era- kui ka grupitreeninguid. Lastele on avatud mänguväljak, kus saab värskes õhus põnevat mängurõõmu nautida.

Paunküla parvsaun

Kõue mõisast 10 km kaugusel asub Paunküla Heaolukeskus, mis pakub vaba aja veetmiseks mitmeid põnevaid tegevusi, nende hulgas ka Paunküla veehoidlal seilavat parvsauna, mida saab rentida nii privaatseks nautimiseks kui ka väiksematele gruppidele. Ihu harides ja leili võttes saavad külastajad tunda rõõmu järvest ja karastada end jahedas looduslikus vees.

Lisainformatsiooni saamiseks palun võtke ühendust events@kau.ee või +372 518 3036.

PUHKEHETKED

Paljudele on võibolla üllatuseks, et Eesti on ideaalne paik looduse ühe tähelepanuväärsema vaatemängu - lindude rände - jälgimiseks. Kuna Eesti asub Soome lahe, Läänemere idaranniku ja Venemaa piiril asuva Peipsi järve vahel, on see miljonitele arktilistele veelindudele loomulikuks lennuteeks pesitsemise ja talvitumise piirkondade vahel. Eesti pikk ja sakiline rannajoon oma varjuliste lahesoppide, väinade, rannaniitude, soode ja laguunidega kubiseb kirjuhahkadest, händkakkudest, värbkakkudest, rohuneppidest, mänsakutest, kuldhänilastest, partlastest, laanepüüdest, väike-konnakotkastest ja seitset liiki rähnidest. Siin on rohkesti liblikaid ja kiile, on ka metssigu, hunte, pruunkarusid, kopraid, lendoravaid ja edukalt paljunev ilveste populatsioon - üks suurimaid Euroopas.

Kõue mõisast umbes 20 km kaugusel asuv Kakerdaja raba uskumatult kaunis koht, kus kahel erineval kõrgusel paikneva laukavööga maa-ala keskmes paikneb maaliline Kakerdaja järv.

MÕISA ÜMBRUSES

Paunküla

Kõue mõisast 10 km kaugusel asuva Paunküla uhkuseks on kalameeste poolt armastatud veehoidla ning populaarsed seenemetsad.

Kose kirik

700-aastane kaunite võlvide ja võimsate tornidega Kose kirik on keskaegne kindluskirik ja asub Kõue mõisast 15 km kaugusel. Kiriku juurde kuulub ajalooline pastoraat ja Kotzebue perekonna matusekabel.

Kose Valitsuse varjend

Kose lähistel, ligikaudu 15 km kaugusel Kõue mõisast asub Valitsuse varjend. See 2500 m2 maa-alune varjend oma 144 ruumiga ehitati 1983. aastal võimaliku tuumasõja puhuks. Praegu on varjend renoveerimisel, et säilitada mälestisena killuke Eesti ajaloolisest sõjaarhitektuurist.

Kakerdaja raba matkarada

Kõue mõisast umbes 20 km kaugusel asuv Kakerdaja raba on üks Kõrvemaa suurimaid märgalasid. See on 1000 hektari suurune kahel erineval kõrgusel paikneva laukavööga maa-ala, mille keskmes paikneb maaliline Kakerdaja järv.

Seidla tuuleveski

18. sajandist pärinev Seidla tuuleveski on esimene restaureeritud autentne Hollandi-tüüpi tuulik Eestis. Tuulik asub Kõue mõisast vaid 36 km kaugusel ja et tegemist on töötava veskiga, saab seda külastada vaid aega eelnevalt kokku leppides.

Imavere jaanalinnufarm

Kõue mõisast 60 km kaugusel asuvas Imavere jaanalinnufarmis leidub lisaks jaanalindudele uhke ja mitmekesine valik teisigi linde: emusid, paabulindusid ja mitmeid huvitavaid kanatõugusid. Farmis on ka väike restoran, kus külastajad saavad proovida mitmesuguseid jaanalinnulihast ja -munadest valmistatud roogasid.

Tuhala nõiakaev

Kõue mõisast 26 km kaugusel asub Tuhala nõiakaev, mis peamiselt kevadiste suurvete ajal hakkab “üle keema”. Legend räägib, et kui Tuhala nõiakaevust vesi “üle keema” hakkab, siis pidavat nõiad kaevus vihtlema.

Saula siniallikad

Tallinn-Tartu maantee ääres, Kõue mõisast 20 km kaugusel asuvad Pirita jõe kaldal looduslikud Saula siniallikad. Allikaveel arvatakse ammustest aegadest olevat raviv toime silmadele.

Kuimetsa karstiala

Kõue mõisast 15 km kaugusel asuv Kuimetsa karstiala on üks suuremaid ja ainulaadsemaid Eestis. Siin on langatusorge ja -lehtreid, lohke, kanaleid ja koopaid. Suurim koobas on 12 meetrit pikk ja 8 meetrit lai.

ÖISED LOODUSRETKED

Lisaks muudele kohalikele hüvedele pakub Kõue mõis külalistele põnevat elamust öiste loodusretkede näol. See on suurepärane võimalus kuulata koos retkejuhiga, kuidas kõlab, lõhnab ja toimib öine mets ajal, mil me tavaliselt magame.

Lisainformatsiooni saamiseks võtke palun ühendust events@kau.ee või +372 518 3036

Põnev võimalus tutvuda Eesti öise loodusega.