SAUN JA BASSEIN

Kõue mõisa Tall-tõllakuuris asub hubane saun ja sisebassein. Sauna saab tellida ka snäkke ja jooke.

Sauna ja basseini kasutamise soovist palume teada anda vähemalt 72 tundi enne saabumist.

VABAAJA TEGEVUSED

Jalgrattamatkad

Kõue mõis rendib külalistele jalgrattaid, millel on mugav mõisa ümbruskonda avastada. Täiuslik viis nautida loodust ja minna piknikule.

Golf

Estonian Golf & Country Club (EGCC), European Tour Properties liige, avati 2005. aastal ja on valitud Golf World Magazine’i poolt prestiižssete Euroopa golfiväljakute top 100 nimekirja. EGCC golfiväljaku moodustavad 18-rajaline võistlusväljak Sea Course ja 9-rajaline links-tüüpi Stone Course. Mõlemad on disaininud professionaalne golfimängija Lassi Pekka Tilander.

EGCC golfiväljakud looklevad harmooniliselt mööda Läänemere rannikut ning Jägala jõe suudmeala, üllatavad imeliste vaadetega, looklevad mööda muljetavaldavaid kivimeid ning ajaloolisi kaitsealasid. Tõusud, laskumised, tammedega ääristatud jalgrajad, iidsed rändrahnud ja looduslikud tiigid on EGCC-le andnud võimaluse luua maailmas üpris ainulaadse golfiväljaku. Oma pikkuse ja keerukusega on Sea Course isegi madala handicap’iga mängijate jaoks parajaks väljakutseks.

EGCC golfiväljak asub Kõue mõisast 60 km kaugusel (50 min autosõitu).

Filmid

Mõisa vastuvõtt seab teie hubaseks filmiõhtuks rõõmuga valmis kinoruumi. Meie valikus on üle 250 filmi.

Loodusmatkad

Eesti on loodusearmastajate unistuste maa. See on paik, kus maa kohtub merega, rabade vahele on lükitud noori metsasid, põlde, jõgesid ja järvi. Kohalike elanike jaoks on Eestis matkamine igapäevaelu loomulik osa: metsades ja rabades käiakse aastaringselt, korjatakse marju ja seeni ning telgitakse nii sõprade kui ka perega. Kõue mõisa ümbritsevad maastikud on suurepärased aja veetmiseks kaunis looduses.

Parvsaun

Paunküla veehoidlal seilavat parvsauna saab rentida nii privaatseks nautimiseks kui ka väiksematele gruppidele. Ihu harides ja leili võttes saavad külastajad tunda rõõmu järvest ja selle arvukatest saartest ning karastada end jahedas looduslikus vees.

Tennis

Tenniseväljakud asuvad Kõue mõisast 3 km kaugusel. Palun võtke enda varustus kaasa, sest mõisal mänguvahendid puuduvad.

Lisainformatsiooni saamiseks palun võtke ühendust events@kau.ee või +372 5919 4600.

PUHKEHETKED

Paljudele on võibolla üllatuseks, et Eesti on ideaalne paik looduse ühe tähelepanuväärsema vaatemängu - lindude rände - jälgimiseks. Kuna Eesti asub Soome lahe, Läänemere idaranniku ja Venemaa piiril asuva Peipsi järve vahel, on see miljonitele arktilistele veelindudele loomulikuks lennuteeks pesitsemise ja talvitumise piirkondade vahel. Eesti pikk ja sakiline rannajoon oma varjuliste lahesoppide, väinade, rannaniitude, soode ja laguunidega kubiseb kirjuhahkadest, händkakkudest, värbkakkudest, rohuneppidest, mänsakutest, kuldhänilastest, partlastest, laanepüüdest, väike-konnakotkastest ja seitset liiki rähnidest. Siin on rohkesti liblikaid ja kiile, on ka metssigu, hunte, pruunkarusid, kopraid, lendoravaid ja edukalt paljunev ilveste populatsioon - üks suurimaid Euroopas.

Kõue mõisast umbes 20 km kaugusel asuv Kakerdaja raba uskumatult kaunis koht, kus kahel erineval kõrgusel paikneva laukavööga maa-ala keskmes paikneb maaliline Kakerdaja järv.

MÕISA ÜMBRUSES

Paunküla

Kõue mõisast 10 km kaugusel asuva Paunküla uhkuseks on kalameeste poolt armastatud veehoidla ning populaarsed seenemetsad.

Kose kirik

700-aastane kaunite võlvide ja võimsate tornidega Kose kirik on keskaegne kindluskirik ja asub Kõue mõisast 15 km kaugusel. Kiriku juurde kuulub ajalooline pastoraat ja Kotzebue perekonna matusekabel.

Kose Valitsuse varjend

Kose lähistel, ligikaudu 15 km kaugusel Kõue mõisast asub Valitsuse varjend. See 2500 m2 maa-alune varjend oma 144 ruumiga ehitati 1983. aastal võimaliku tuumasõja puhuks. Praegu on varjend renoveerimisel, et säilitada mälestisena killuke Eesti ajaloolisest sõjaarhitektuurist.

Kakerdaja raba matkarada

Kõue mõisast umbes 20 km kaugusel asuv Kakerdaja raba on üks Kõrvemaa suurimaid märgalasid. See on 1000 hektari suurune kahel erineval kõrgusel paikneva laukavööga maa-ala, mille keskmes paikneb maaliline Kakerdaja järv.

Seidla tuuleveski

18. sajandist pärinev Seidla tuuleveski on esimene restaureeritud autentne Hollandi-tüüpi tuulik Eestis. Tuulik asub Kõue mõisast vaid 36 km kaugusel ja et tegemist on töötava veskiga, saab seda külastada vaid aega eelnevalt kokku leppides.

Imavere jaanalinnufarm

Kõue mõisast 60 km kaugusel asuvas Imavere jaanalinnufarmis leidub lisaks jaanalindudele uhke ja mitmekesine valik teisigi linde: emusid, paabulindusid ja mitmeid huvitavaid kanatõugusid. Farmis on ka väike restoran, kus külastajad saavad proovida mitmesuguseid jaanalinnulihast ja -munadest valmistatud roogasid.

Tuhala nõiakaev

Kõue mõisast 26 km kaugusel asub Tuhala nõiakaev, mis peamiselt kevadiste suurvete ajal hakkab “üle keema”. Legend räägib, et kui Tuhala nõiakaevust vesi “üle keema” hakkab, siis pidavat nõiad kaevus vihtlema.

Saula siniallikad

Tallinn-Tartu maantee ääres, Kõue mõisast 20 km kaugusel asuvad Pirita jõe kaldal looduslikud Saula siniallikad. Allikaveel arvatakse ammustest aegadest olevat raviv toime silmadele.

Kuimetsa karstiala

Kõue mõisast 15 km kaugusel asuv Kuimetsa karstiala on üks suuremaid ja ainulaadsemaid Eestis. Siin on langatusorge ja -lehtreid, lohke, kanaleid ja koopaid. Suurim koobas on 12 meetrit pikk ja 8 meetrit lai.

Soone talu

Kõue mõisast 38 km kaugusel asuv Soone talu pakub ratsasõitu professionaalsete treenerite juhendamisel.

KOERARAKENDIGA KELGUSÕIT

Lisaks muudele kohalikele hüvedele pakub Kõue mõis külalistele põnevat elamust libiseda üle külmunud järve, mida ümbritsevad suured ja pühad puud, hoides kõvasti kinni koerarakendi ohjadest. Ainulaadne võimalus tutvuda Eesti metsade ja radadega. Naudi sõitu kogenud juhiga või lisa põnevust ja pane kokku oma meeskond.

Lisainformatsiooni saamiseks võtke palun ühendust events@kau.ee või +372 5919 4600

Põnev võimalus tutvuda Eesti metsade ja matkaradadega.